Eğitim Standardımız

Konya Lazer Epilasyon Kursu, Konya Diode Lazer Epilasyon Kursu, Konya Kalıcı Makyaj Kursu, Konya Güzellik Uzmanlığı Kursu, Konya Cilt Bakım Kursu, MEB Sertifikalı Güzellik Uzmanlığı Kursu, Konya

Konya Mavi Artı Akademi, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmış ve Güzellik Uzmanlığı Eğitimi verme yetkisine sahip bir Özel Eğitim Kuruluşu oluşumuz nedeniyle verilen tüm eğitimler T.C. Milli Eğitim Bakanlığı standartlarındadır.

Eğitim programlarımızın ulusal standartlara sahip olmasının yanı sıra, konularında uzmanlaşmış akademisyenler ve atamaları gerçekleştirilmiş profesyonel masaj eğitmenleri tarafından özel öğretimin gereksinimlerine uygun bir çerçevede ve uluslararası standartlarda verilmektedir. Bu standartlar dahilinde yer alan derslere devam zorunluluğu ilkesi nedeniyle, derslere katılmayarak belgelendirme talebinde bulunan şahıs ve kuruluşların bu tür isteklerini kabul etmemiz mümkün değildir.

Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı karşıya kalması ve daha karmaşık bir yapıda olmaya başlaması nedeniyle mesleki yeterliliklerinde geniş tabanlı bilgilere, becerilere ve tavırlara dayalı olmasını ve programların buna göre geliştirilmesini zorunlu hale getirmesi dolayısıyla;
Amacımız, kursiyerlerimizin ve personelimizin beden ve ruh sağlığını korumak, topluma yararlı bireyler haline getirmek, cilt bakımı, estetisyenlik, masör-masöz branşlarında ulusal ve uluslar arası düzeyde, standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye mesleki yeterlilikler kazandıracak eğitim ve öğretim olanağını sunmaktır. Çağdaş yöntemlerle yeterli ve kaliteli düzeyde rehberlik hizmeti sunmak, sosyal ihtiyaçlarını karşılamaktır

MİSYONUMUZ
Kursiyerlerimizin kendi kabiliyet ve düzeylerinde öğrenmelerini sağlamak, çağdaş bilgi, beceri, tutum ve davranışlar kazandırarak kendilerine güvenen, geleceğin teknolojik ihtiyaçlarına uyum sağlayan sosyal bireyler olarak yetişmelerini sağlamak .

Biz kursiyerlerimizin ve çalışanlarımızın her zaman ve her yerde yeter düzeyde iletişim kurma becerisini gösterebilen, sağlıklı ve mantıklı çözümler üretebilen ve kullanan, 21. Yüzyılın değişen şartlarına ayak uydurabilecek ekip çalışmasına inanmış, ülke çıkarlarını her şeyin üstünde tutan , başarıyı daima ekip çalışmasında gören, bir sonraki eğitime kendisini hazırlamış kursiyerler için üstün nitelikli personelin geliştirilmesi asıl işimizi oluşturmaktadır.

VİZYONUMUZ
Bizim bir ekip olarak çevremizin kursumuza bakış açısını değiştirebilecek güçte olduğumuzu bilsinler. Okulumuzda kursiyerlerimize öğrenme için gerekli azami şartların sağlandığını bilsinler, istedikleri zaman okulumuza gelip öğrenme ortamını görsünler. Her kursiyerimiz gelişen teknolojiyi takip ederek meslek sahibi olsunlar. Her kursiyerimiz, mesleklerinde dürüst, ilkeli, iyi ahlaklı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bireyler olsunlar.

KURSİYER YETERLİLİKLERİ

Eğitim Sertifikası’nın düzenlenebilmesi için kursiyerlerin T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş bazı yeterliliklere sahip olması gerekmektedir. Bunlar; T.C. vatandaşları için en az 8 yıllık ilköğretim mezunu olmak, Yabancı uyruklu vatandaşlar için diploma denkliği ve oturma izninin olmasıdır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Savcılıktan sabıka kaydı,
Yerleşim Yeri Belgesi,
Kimlik fotokopisi,
Diploma aslı ve fotokopisi,
Resimli sağlık raporu,
8 adet vesikalık fotoğraf
Yabancı uyruklu adaylar için denklik belgesi.

ÇALIŞMA ALANLARI

Çalışma Alanları;
Hastanelerin ilgili bölümleri (güzellik birimleri)
Güzellik merkezleri
Spa bünyeleri
5 Yıldızlı otel merkezleri
A sınıfı güzellik salonları
Mesleki kurslar
Kozmetik şirketleri
Fuar çalışmaları
Cihaz ve ekipman şirketleri
Fizik tedavi merkezleri
Spor ve fitness salonları
Masaj Salonları
Termallerde,
Kaplıcalarda,
Fizik Tedavi Merkezlerinde,
Hastanelerde

İŞ İMKANLARI

Bu programı bitiren MEB onaylı (Yeterliliğe Dayalı) Masör – Masöz Modüler Programı Kurs Bitirme Belgesi alan kişiler bireysel olarak yurt içi ve yurt dışında Evlerde, İşyerlerinde, Hotel, Tatil Köyü,SPA Merkezi,Güzellik Salonu,Sağlık Kuruluşları,Spor Kulüpleri v.b.yerlerde yeni yönetmelik gereği ( 25 Temmuz 2010- 27652 sayı) rahatlıkla İş bulup dolgun ücretle Yurtiçi ve Yurtdışında çalışabilir,
+ SPA merkezleri Masaj salonları v.b işletmelerde Müdürlük görevi yapabilir,
+ Masaj salonu veya SPA Merkezi açabilir,
+ MEB onaylı kurum ve kuruluşlarda Usta Öğreticilik yapabilirler.